Avaleht / In English
logo
   
 
 

Sinu käed päästavad elu!

16 oktoober toimus elustamisõpetus „Sinu käed päästavad elu!“ Põlva linna Edu Keskuses, Kaubamajas ja maakonna koolides.

Põlvamaa Punasest Ristist võtsid osa vabatahtlikud Anneli Tilk, Ester Rood, Ehtel Hainsoo, Aire Ilves-Luht, Elis Hainsoo, Ervin Toots, Kristel Pehk, Ly Ploom, Peeter Tigas, Martin Johanson ja SA Tartu kiirabist oli abis meil Dmitri Prilutski.
Vabatahtlikud jaotati kolmeks grupiks, igal grupil olid omad ette nähtud kohad, kus elustamist õpetada. Esimene grupp seadis end hommikul sisse Põlva Kaubamajas ning hiljem Põlva Koolis, teine grupp käis Põlva Gümnaasiumis ning Edu Keskuses, kolmas grupp sõitis Viluste Põhikooli, Räpina Ühisgümnaasiumisse ning lõpetas päeva Räpina Aianduskoolis.

Kaubanduskeskustes tulid uudistama nii külastajad, kui ka töötajad, kellest paljud peale kuulamise proovisid ise elustamist läbi teha. Koolides oli tore kuulda ja näha, et osad lapsed siiski teavad ja oskavad õieti käituda äkksurma korral. Päev oli väga edukas ning tänu meie vabatahtlikutele saime olulised oskused ja info äkksurma ja elustamise kohta edastada 300-le huvilisele.

Lisaks piltidele tegime ja tehti meist video:

1) Viluste Kool: https://www.youtube.com/watch?v=zL1zql4QY0Q
2) Räpina ÜG: https://www.facebook.com/polvamaaredcross/videos/1776732302629576/

Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu Sinu käed päästavad elu

Üles / 27. Oktoober 2017 /
keskmine joon
Saksa-Eesti noortelaager

Põlvamaa Punane Rist sai ülesande korraldada 2017.aastal toimuvat Saksa-Eesti noortelaagrit. Enne laagrit toimus mitmeid koosolekuid vabatahtlike, juhatuse, sakslaste ja ülemustega. Väga palju asju ja tegevusi oli vaja kokku leppida ning ära teha.

Vaata tervet tulemusaruannet pdf kujul SIIT!

Üles / 6. Oktoober 2017 /
keskmine joon

TULEMUSARUANNE 2016 EPR PÕLVAMAA SELTS

EPR Põlvamaa Seltsi töö aluseks on EPR põhikiri ja seltsi juhatuse koosolekute otsused. Juhatuse koosolekuid on toimunud 2016. aastal neli, samuti toimuvad arutelus juhatuse siselistis e-posti kaudu. Seltsil on 01.01.2017.aasta seisuga 100 liiget. Vabatahtlikest koosnevas esmaabi rühmas on 17 aktiivset liiget, noorerühma töös osaleb 14 noort.

Loe tervet 2016 aasta aruannet siit - TULEMUSARUANNE 2016 EPR PÕLVAMAA SELTS (pdf)

Üles / 20. Märts 2017 /
keskmine joon

Tublid ja uued vabatahtlikud

Meie väga-väga-väga tublid vabatahtlikud Anne Kokmann, Karin Herman, Maiken Mägi, Pilleriin Masing ja Eleriin Käo said premeeritud tänukirjaga 19.06 Punase Risti pidulikul koosviibimisel.

Anne ja Karin on tublid õnnetuseks valmisoleku rühma liikmed, õpetavad nii lapsi kui ka täiskasvanuid esmaabi valdkonnas ja seda juba üle 10 aasta!

Maiken, Pilleriin ja Eleriin on kolm säravat noort kes on panustanud Punase Risti töösse noortega tegeledes. Laagrites, koolikoti üritustel jajõulupeol on nad alati asendamatud, kes oma sära ja positiivsusega nii mõnegi lapse südamesse poevad ! Kuna tegu on ka praeguste gümnaasiumi lõpetajatega, lennutame nad Tallinnasse kui ka Tartusse edasi õppima ja ootame pikkisilmi meie armsaid noori tagasi! Tuult tiibadesse!

…Ja juuni kuu on meil suur muutuste aeg...võtsime vastu palju uusi särasilmseid noori vabatahtlike - Mirjam Juhandi, Hene-Krete Hoop, Sandra Mõttus, Mirell Zupsman, Hanna-Katre Plato, Marimal Tilk, Johanna Treier, Merit Kollom ja Elerin Helde ...ja samuti leidis meie juurde tee noormees Henry Kristoving, kes hakkab tegutsema õnnetuseks valmisoleku rühmas ja esmaabivaldkonnas õpetajana.

Elis Hainsoo
EPR Põlvamaa Seltsi sekretär

Jälgi ka meie Facebooki lehte!

Tublid ja uued vabatahtlikud

Üles / 7. Juuli 2015 /
keskmine joon

Tänukiri

Tänukiri

Üles / 23. Aprill 2015 /
keskmine joon

Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev, 17.01.2015.a.

17.01.2015.a.a. toimus Võrus õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev EPR Võrumaa, Valgamaa, Põlvamaa ja Paldiski kohalike seltside õnnetuseks valmisoleku esmaabi rühmade vabatahtlikele. Esmaabi juhtinstruktor Ellen Sternhofi koolitusmaterjali põhjal töötas iga rühm välja oma õnnetust kajastava stsenaariumi. Assisteeris esmaabi õpetaja Karin Herman. Nii esmaabi kui ka psühho-sotsiaalset abi osutasid "kannatanutele" rühmade vabatahtlikud. Iga kaasuse läbimängimisele järgnes põhjalik analüüs.

Teemad.
Võrumaa rühm.
Kaubanduskeskuses toimus varing. Tekkinud on paanika. On vigastatuid, mõnel on kadunud pereliige. Õnnetuse toimumisest teatati 112 enne punaristlaste sündmuskohale jõudmist. Sündmuskohal juhatas rühmajuht kõik punaristlased abi osutamiseks kannatanute juurde. Iga kannatanu jaoks oli abistaja. Tuli osutada nii esmaabi kui ka abistada psühholoogiliselt. Kadunud pereliige leiti, otsija vajas stressijärgset psühholoogilist abi.

Valgamaa rühm. Detsembri lõpus sõitis Valga linnas Valga-Tartu raudteelt maha veerem, mille koosseisus oli ka 4 tsisterni kemikaalidega. Raudteetammi lähedal asuval jääväljal treenisid samal ajal koos treeneriga 24 last vanuses 10-14 aaastat. Info õnnetuse kohta levis kiiresti ja kohale saabusid mõned lapsevanemad ja uudishimulikud. Päästetöödejuht (vestiga identifitseeritav) kutsus välja PR vabatahtlikud ja andis instruktsioonid kohalolijatega suhtlemiseks ja nende kaardistamiseks. Rühmajuht (vestiga identifitseeritav) andis rühmaliikmetele korraldusi. Rühmajuht tegi tihedat koostööd päästetööde juhiga. Kohaletulnud lapsevanemad, kes jäid eralduslindi taha, vajasid PS abi, sest ei teadnud, mis lastega on juhtunud. 21 last jäi kadunuks, 3 tulid õnnetusest välja , EA vajasid 2 last.

Paldiski rühm, kes osales ka 22.11.2014.a. õppepäeval, töötas sel korral välja uue kaasuse. Tegevus toimub Väike-Pakri saare kaupluses. Poodi külastavad puhkajad. Üks kahtlaselt käituv isik ründab noaga poemüüjat. Arstabi saarel puudub. PR vabatahtlikud tulid appi. Rühmajuht (kandis vastavat vesti) andis korraldusi, et iga poes oleva inimese juurde läheks üks abistaja. Kõik punaristlased rääkisid kannatanutega vaikselt ja rahulikult. Kõikide õnnetusse sattunutega tegeleti, asjaosalised rahunesid. Punaristlased pöörasid tähelepanu ka kaupluses olnud tunnistajatele. Haavatule pöörati intensiivselt tähelepanu. Šokiseisundis pussitajat hoiti psühholoogiliste võtetega kinni, et politseile üle anda.
22.11.2014.a. Paldiski teema. Klassiruumis ründas õpilane õpetajat. Õpetaja kukkus põrandale, teised õpilased hakkasid abi osutama. Rünnaku teinud õpilane ja kaasõpilased oli šokis.

Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev

Üles / 22. Jaanuar 2015 /
keskmine joon

Kooliüritus läks korda

Tänavu said 27.augustil toimunud ürituse "Igale lapsele oma ranits 2014" raames 33 Põlva maakonna algklasside õpilast EPR Põlvamaa Seltsilt kingituseks koolikotid ja koolitarbed.

Kotist võis avastada toreda täidetud pinali, joonistusbloki, värvilised paberid, erinevaid kirjutusvahendeid, vihikuid, paar käterätti, mütsi või nokatsi, kleepsud, punase risti esmaabi vihiku, lendava taldriku, helkurid ja palju muud põnevat.

Vabatahtlikud Maiken Mägi ja Pilleriin Masing viisid läbi lastele põnevaid seltskonnamänge.

Kaja Leppoja rääkis lastele punase risti ajaloost ja punase risti märgist.

Koos noorsoopolitseinik Riina Rinnega arutleti, miks nii lastel kui ka täiskasvanutel ühiskonnas kehtivaid reegleid vaja teada ja tunda on. Reeglid ei ole karistamiseks, vaid meie elu lihtsustamiseks. Nii me teame, kuidas erinevates olukordades käituda tuleb. Jutuks võeti nii liikluses kui ka ühiskonnas kehtivad sotsiaalsed reeglid. Üheks põhireegliks on – " tee teisele seda , mida sa tahad, et sulle tehakse".

Lastele oli kaetud kaunis peolaud koos tordi, kringli, saslõki, võileibade, puuviljadega. Iga üritusel osaleja sai koduteele kaasa magusa ja maitsva kingituse, kust võis leida nii küpsiseid, erinevaid komme, kringlit jne.

Täname tublisid punase risti vabatahtlikke, kes aitasid koolikotte pakkida ja kõiki neid armsaid inimesi, kes meile ürituse õnnestumisel abiks olid.

Kaja Leppoja
EPR Põlvamaa Seltsi sekretär

Üles / 5. September 2014 /
keskmine joon

Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt

24. veebruaril toimus Värska kultuurikeskuses Põlva maavanema, Põlvamaa Omavalitsuste Liidu ja Kaitseliidu Põlva maleva Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt.
Põlvamaa vapimärgiga autasustas maavanem lasteaia Mesimumm muusikaõpetajat, folklooriansambli Käokirjas juhendajat, Mooste Rahvamuusikakooli rajajat ja Eesti Rahvamuusikatöötluse festivali peakorraldajat Ülle Podekrati kauaaegse ja silmapaistva töö ning olulise panuse eest pärimuskultuuri edendamisel maakonnas. Vapimärgiga kaasnes ka Põlvamaa Omavalitsuste Liidu rahaline preemia.
Maakonnale osutatud teenete eest pälvisid maavanemalt Põlvamaa teenetemärgi Eesti Punase Risti Põlvamaa Seltsi sekretär Kaja Leppoja, AS Räpina Paberivabrik juhataja Mihkel Peedimaa ning Põlva Jahiseltsi majandusjuhataja, spordikohtunik, Põlva Laskespordiklubi asutaja ja juhatuseesimees, laskespordi treener-juhendaja, Eestimaa spordiliit Jõud auliige Anne Vasarik.

Üles / 23. Aprill 2014 /
keskmine joon

Punane Rist korraldas lastele põneva kevadise koolivaheajalaagri

Eesti Punase Risti Põlvamaa Selts on laste kevadisi vaheajalaagreid korraldanud juba kuusteist aastat. Laagri eesmärk on pakkuda lastele koolivaheajal eakohasid ja mitmekülgseid tegevusi, et lapsed õpiksid oma vanusele vastavalt andma esmaabi ja teaksid, kuidas ohuolukordi ennetada.

Tänavu toimus vaheajalaager 19.-21. märtsini. Sellest sai osa 14 Põlva linnast ja Põlva vallast pärit last. Laagris arutati läbi, mida teha, kui oled kogemata näppu lõiganud või näpu ukse vahele jätnud. Õpiti sedagi, kuidas peatada ninaverejooksu. Tutvuti erinevate külmakottidega, põletuse esmaabiga jne. Räägiti hammaste pesemisest ja suuhügieenist. Jutuks tuli ka kehahügieen ning tehti selgeks, miks ennast üldse pesema peab.

Tantsulist ja mängulist tegevust juhendas Põlva Ühisgümnaasiumi algklasside õpetaja Ester Kalder. Käelist tegevust viis läbi kooli kunstiõpetaja Anneli Kaasik, kelle juhendamisel valmisid imeilusad roosid. Eriti tore oli vaadata, millise entusiasmiga poisid lilli valmistasid.

Punase Risti noorte juhtimisel sai osaleda põnevas pantomiimimängus, äraarvamismängus, tantsida Gangnam Style tantsu jne. Lõbusat vaheldust ja lõõgastust pakkus ujulas veedetud aeg.

Oluline oli, et lastel oleks kõhud täis ja tegevused mitmekülgsed ning põnevad. Et laager oleks tore ja turvaline koht, kus toredad kasvatajad ja kust lapsed leiaksid uusi sõpru.

Seekord uurisime laste käest, millise soovituskirja nad uutele lastelaagrilistele meie laagri kohta annaks?

Miks võiks laps osaleda meie laagris? Osalejad arvasid, et laagripäevade jooksul õpib palju vajalikke tarkusi, saab kogemusi ning leiab uusi sõpru.

Laagriline Ceidy tõi näite elust enesest: «Päeval õppisime laagris, mida teha juhul, kui oled pea ära löönud. Ja laagri esimesel õhtul lõi minu väike õde õhtul kodus oma pea üsna kõvasti ära. Ma teadsin, et tuleb kiiresti midagi külma peale panna. Leidsime sügavkülmast lihatüki, mille panime veel omakorda käterätiku sisse ja esmaabi saigi antud. »

Lapsed arvasid, et laagris oli lõbus ja tore. Samuti maitsesid neile toidud. Lisaks arvati, et oluline on kuulata kasvataja sõna ja hoida korda. Lastele meeldis mängida erinevaid mänge, ujuda, nalja teha.

Politsei- ja päästetöö paelus

Põlvamaa Päästepiirkonna juhataja Peeter Tigas rääkis laagrilistele, mida täpselt öelda, kui helistad numbril 112. Aastaajale kohaselt hoiatas ta kevadise jää ohtlikkuse eest, selgitas, kuidas käituda, sattudes nõrgale jääle, ning mida ette võtta, et sellest olukorrast tervelt välja tulla. Kuidas tuleb aidata abivajajat, kes on kukkunud läbi jää jne?

Lapsed tundsid suurt huvi päästeautode varustuse vastu, samuti räägiti, milline haridus peab olema inimestel, kes tahavad päästjaks õppida.

Käisime uurimas, mida huvitavat tehakse Põlva Politseijaoskonnas. Meid võtsid seal vastu kaks vahvat naispolitseinikku, noorsoopolitseinik Tiina Kiik ja piirkonnapolitseinik Marika Morel.

Nad tutvustasid politseimaja, rääkisid korravalvurite igapäevatööst, reeglitest, millest peab kinni pidama jalgrattaga liikluses osaledes. Samuti näidati, milline peab olema korras jalgratas.

Lapsed said kätt proovida põnevas mängus, kus neil tuli mängida politseinikke ja mitmeid asju meelde jätta.

Iga laps sai külastuse raames kingituseks helkuri, Lõvi Leo värviraamatu ja suu magusaks. Räägiti ka sellest, miks peab politseinik olema sportlik ja heas vormis. Lapsed said oma silmaga näha politseinike võistlustelt toodud karikaid ja leidsid ühiselt, et politseitöö on väga huvitav ja põnev.

Limonaad ja tulekerad Tartus

Tartus külastasime A. Le Coqi tehast, et uurida lähemalt limonaadi valmistamise saladusi. Oli väga põnev jälgida, kuidas väiksest toorikust puhutakse suur pudel, kuidas saab pudel sildi ja kuidas toimub pakkimine. Loomulikult oli kõige toredam elamus limonaadi degusteerimine, mis toimus tehases juba 57 aastat töötanud onu Ilmari käe all.

Põnev oli Ahhaa keskuse külastus, sest seal oli võimalus muu hulgas näha teadusteatrit, kus lendas ringi suuri tulekerasid ning mis pani iga külalise põnevusest õhku hüppama.

Laager lõppes piduliku ühise lõunaga kohvikus Sõprade Juures.

Kõik lapsed said laagri raames ka endale väikese pakikese, kust võis leida erinevaid kirjutusvahendeid, magusat, esmaabi- ja liiklusvihiku, hambaharja ja -pasta ja muudki tarvilikku.

Täname toreda koostöö eest lastelaagri korraldamisel Põlva linna- ja vallavalitsust, Põlva Spordikooli ja Taima Nurme, Põlva Ühisgümnaasiumi õpetajaid ja direktorit ning tublisid Punase Risti vabatahtlikke Eleriin Käod, Birgit Änilast, Keil Ootsingut, Karmen Kõlametsa, Pilleriin Masingut, kes osalesid oma koolivaheajast kasvatajatena meie laagris.

Koolivaheajalaager

Punase Risti noored laagrist

Birgit Änilane (kasvataja ja Punase Risti vabatahtlik esimest korda): «Mulle meeldis laagris see, et kõik tööd jaotusid nagu iseenesest. Ei tekkinud omavahelisi probleeme ja saime hästi läbi. Kõik toimis väga sujuvalt ja lastel oli alati tegevust. Kui osa kasvatajatest valmistasid ette söögikorda, tegelesid teised lastega. Mulle meeldis see, et lapsed nii kiiresti sisse elasid ja kõik omavahel läbi said ning polnud kõrvalejäetuid. Tore oli lastega mängida ja neile vajalik olla. Kindlasti tulen järgmine kord ka!»

Pilleriin Masing (osalenud laagris mitmeid kordi kasvatajana): «Mulle väga-väga meeldis see laager. Eriti Tartu päev. Nagu näha oli, siis lastele ka. Mõnele inimesele võib arusaamatuks jääda, miks me korraldame seda laagrit koolivaheaegadel, kuid minu arust on see lausa kohatu küsimus. Nähes rõõmsaid lapsi ja saades neilt häid emotsioone, on kogu väsimus ja muud kurvad mõtted kadunud. Kõige selle alus oli suurepärane tiimitöö, mis sujus seekord lausa ideaalselt.»

Keil Ootsing (esimest korda vabatahtlik ja meeskasvataja laagris): «Kuna osalesin laagris esimest korda ja ühtlasi olin ka kasvataja, jäin kogemusega väga rahule. Eriti meeldisid mulle mitmekesised tegevused ja laagri boss Kaja, kelle konkreetsusest sai aru ka kõige sõnakuulmatum laps. Tõsine väljakutse oli see, et poisse oli laagris tüdrukutest tunduvalt rohkem.»

Eleriin Käo (kogemustega lastelaagrikasvataja): «Jäin laagriga rahule. Oli küll palju tööd ja vaeva, kuid lõppkokkuvõttes tasus see ennast ära, sest laste pilkudes paistis siiras tänulikkus, mis avanes viimasel Tartu päeval, mil nad pidid koju minema. Meeldis see, et meil, kasvatajatel, toimis koostöö väga hästi. Olen väga tänulik Kajale ja Põlvamaa Punase Risti seltsile, kes näevad enda ümber lapsi, kelle nimel tasub laagreid ja toredaid ettevõtmisi korraldada. Ja mis kõige tähtsam, lapsed on ju meie tulevik ja seepärast on hea anda oma panus, et nad õpiks oma elu täisväärtuslikumalt elama.»

Karmen Kõlamets (vabatahtlik ja kasvataja esimest korda): «Hea oli vaheajal midagi kasulikku korda saata. Lapsed olid osavõtlikud, läksid kõigega kaasa ning kasvatajate omavaheline koostöö oli väga sujuv. Kõik väikesed probleemid said hetkega lahendatud. Meeldis, et lastele oli mõeldud iga päeva jaoks erinevaid üritusi ning kindlasti said kõik koju minna väga täis kõhuga. Kõige toredam oli näha, kuidas laste näod lõid iga kord särama, kui teatati ujumaminekust või kui nad Punaselt Ristilt kingikotid said. Selline laager oli minu jaoks esmakordne, kindlasti olen nüüd kogemuse võrra rikkam.»

Üles / 19. Aprill 2013 /
keskmine joon

Tänukiri Põlvamaa Seltsile

Põlva lasteaed Mesimumm tänab Põlvamaa Seltsi eduka koostöö eest Põlva maakonna koolieelikute XI spordifestivalil "Spordipidu metsas".

Üles / 15. Juuni 2012 /
keskmine joon
Põlva Lasterikaste Perede Ühingu tänukiri

 

Üles / September 2010 /
keskmine joon
Suvine lastelaager Kanepis

Seekord toimus EPR Põlvamaa Seltsi poolt korraldatud lastelaager Kanepi Seltsimaja ruumides ja toimus koostöös Punase Risti, Kanepi ja Kõlleste Vallavalitsusega. Kanepist oli laagris 15 last ja Kõllestest 6 last.

Kokku osales laagris 21 noort.

Tänusõnad kuuluvad valdadele ja sotsiaalnõunikele Tiia Urmile ja Küllike Kaldojale, kes olid kohe huvitatud laagriprojektist ja sinna õla allapanekust. Meie kolm laagripäeva sattusid just kõige kuumemale suveajale, aga kõik läks korda, sest Kanepi valla kultuuri ja spordinõunik Ülle Sillamäe, andis laagrilistele kasutada kaheks päevaks seltsimaja mõnusalt jahedad ja õhurikkad ruumid.

Laagrilistel käisid külas Peeter Pau Põlva Politseist, kes rääkis lastele politsei igapäevatööst, tutvustas lastele kriminaalpolitsei operatiivkohvrit ja lapsed said näha, kuidas toimub näpujälgedevõtmine. Lõuna Eesti Päästekeskuse ennetusspetsialist Maarika Loodus rääkis tulekahjude tekkepõhjustest samuti uppuja päästmisest, suitsuandurite vajalikkusest ja paljust muust. Ja nagu ikka laagrites joonistati vahvaid pilte, lahendati liiklusteemalisi ristsõnu, mängiti ja tantsiti. Iga soovija sai endale laheda näomaalingu.

Punase risti igapäeva töö juurde kuulub lahutamatult kõik esmaabi ja inimese abistamisega seonduv.

Ka lapsed jõudsid veendumuseni, et kui oled õppinud esmaabitarkusi, siis oskad vajadusel esmaabi anda. Usinalt õpiti erinevaid esmaabivõtteid nagu ninaverejooksu peatamine, näpu sidumine, põletuse esmaabi. Erilist tähelepanu pöörasime seekord just suvistele ohtudele - päikesepiste, kuumarabandus, mesilaste, herilaste nõelamised, ujumine jne. Püsiv külili asend ja selle praktiline harjutamine tekitas suurt elevust ja seda prooviti suure huviga. Veel õpiti tundma Punase Risti ajalugu ning lapsed said teada, millist tööd teeb punane risti maailmas tänapäeval.

Kanepi Gümnaasiumi õpetaja Maiken Keldu viis mõlemal päeval läbi lastele sportlike mänge ja õpetaja Helje Kasesalu juhtimisel valmisid laste käes põnevad, suvised, ajalehest ja värvilisest paberist tehtud peakatted, mis kaitsevad suurepäraselt näiteks päikesepiste eest. Veel valmistasid lapsed plastiliinist kauneid kaarte.

Meil on toredaks laagri traditsiooniks saanud kolmandal laagripäeval käia ekskursioonil Tartus. Seekord algas meie kolmas laagripäev väga vara kell 07.30 Kanepist väljasõiduga. Esimene külaskäik toimus meil Tartu Päästekomandosse. Meeskonnavanem Rommi Neemsalu tutvustas lastele autosid ja päästetehnikat. Lapsed said proovida kui palju kaalub üks päästjate hingamisaparaadi balloon ja oma silmaga sai uudistatud ka muud päästevarustust. Vanempäästja Paul Ots näitas, kuidas kustutada käsikustutiga tulekollet ja iga laps sai proovida ka kustutamist. Lõpetuseks vaadati üheskoos filmi _"Miks see just meiega juhtus".

Edasi viis meie tee seekord ekskursioonile Ale Coqi tehasesse ja selle külaskäigu parim osa oli laste jaoks see, et sai juua niipalju limonaadi kui tahtsid ja pidada pikniku AleCoqi muuseumis.

Lõunakeskuse lastelinnas said kõik lapsed meelde tuletada liikluseeskirju ja proovida autodega sõitu, mis ei olnudki nii kerge, sest ette tuli ka viperusi ja nn "kraavisõite". Laagri pidulik lõpetamine toimus kohvikus nimega "Sõbra juures".

Laager sai toimuma tänu tublidele EPR Põlvamaa Seltsi vabatahtlikele noortele – Hanna Maria Morelile, Ingrid Vanahundile , Heleri Huusele, Iris Hermanile, Henry Tammele , kes rannas lesimise asemel olid nõus 3 päeva loovutama oma vabast ajast, et olla laagris kasvatajad.

Üles / 2011 /
keskmine joon
Esmaabikursused

Üha enam inimesi on teadvustamas endale esmaabi oskuste vajalikkust meie igapäevaelus.
Ka EPR Põlvamaa Seltsist on võimalik tellida erinevaid esmaabikursusi.

1. Esmaabi põhikursus 16 tundi:

Kursuse eesmärk: anda inimesele esmaabialaseid põhiteadmisi eluohtlikest haigusseisunditest ja kannatanu päästmisest õnnetusjuhtumite korral.

16 tunnine esmaabikursus õpetab:

 • õnnetusolukorra hindamist
 • kuidas tegutseda õnnetusolukorras ja kutsuda abi
 • elustamist
 • verejooksu peatamist
 • sidumist
 • shokis kannatanu abistamist
 • esmaabi haavade, luumurdude, liigesevigastuste, põletuste, mürgituste, kuuma- ja külmakahjustuste ning äkkhaigestumise korral
 • teadvuse kaotanud inimese abistamist
 • Esmaabi põhikursustel omandatud teadmisi tuleb värskendada iga kolme aasta tagant täiend/kordusõppe kursustel ( 6 tundi ).

NB! Eesti Punase Risti 16 tunnise esmaabi põhikursuse edukalt läbinutel on võimalik lisaks tunnistusele saada rahvusvaheliselt tunnustatud "EUROSERTIFIKAAT ".

Täiendavalt korraldame 16 tunniseid esmaabikursusi:

 • autojuhtidele
 • ehitajatele
 • metsatöölistele

2. Ametnike 8 tunnine esmaabikursus:

Kursuse eesmärk on: teadvustada inimese tähtsamaid elutalitlusi ellujäämise seisukohalt. Anda ametnikena töötavatele inimestele esmaabialaseid põhiteadmisi ja oskusi, kuidas hoida kannatanu elus kuni meditsiinilise abi saabumiseni.

Kursus õpetab:

 • tegutsemist õnnetuskohal
 • elustamist
 • verejooksu peatamist
 • shokis kannatanu abistamist
 • esmaabi haavade, luumurdude, liigesevigastuste korral
 • sidumist

3. Esmaabi 6 tunnine TÄIEND/KORDUSÕPPE kursus:

Kursuse eesmärk: on korrata ja täiendada esmaabi põhikursustel omandatud esmaabi teadmisi ja oskusi.

4. Elustamiskursus 3 tundi:

Kursuse eesmärk: on õpetada kannatanu elu päästmist elustamisvõtetega.

Elustamiskursus õpetab:

 • kuidas kutsuda abi
 • südameseiskumise kindlaks tegemist
 • kunstliku hingamise tegemist
 • välise südamemassaazi tegemist
 • täiskasvanu ja lapse elustamise erinevusi

NB! Korraldame kokkuleppel esmaabialaseid loenguid ja praktilisi õppuseid ka lasteaedades ja koolides.

Esmaabi kursusi tellida ja infot kursuste kohta saab: Tel. 5 22 77 77 või 5 221 663

Üles / 2009 /
 
 
 
 
 
Tallinn
Järgmised koolitused
 

Juhatuse esimees
Keio Kaarlõp

Liikmed
Kaire Zopp - Põlva Maavalitsus, terviseedenduse peaspetsialist

Peeter Tigas - Põlvamaa päästepiirkonna juhataja

Katrin Satsi - Põlva politseijaoskonna piirkonnavanem

Merlin Mesak - Põlva Haigla AS ämmaemand

Anna Kokmann - kodune

Lidia Pärna -Lõuna Pagarid kondiiter

Aire Ilves-Luht - EMÜ vanemspetsialist

Anneli Raamik - Põlva Kaubamaja lillepood, florist

Kristi Kurg - Põlva Kool õpetaja

Sekretär
Elis Hainsoo

 
Uudised
Sinu käed päästavad elu!
Saksa-Eesti noortelaager
TULEMUSARUANNE 2016 EPR PÕLVAMAA SELTS
Tublid ja uued vabatahtlikud
Tänukiri
Õnnetusjärgse esmahoolduse õppepäev
Kooliüritus läks korda
Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud pidulik vastuvõtt
Punane Rist korraldas lastele põneva kevadise koolivaheajalaagri
Tänukiri Põlvamaa Seltsile
Põlva Lasterikaste Perede Ühingu tänukiri
Suvine lastelaager Kanepis
Esmaabikursused
 
UUDISTE ARHIIV

 

riba
Kohalikud kontaktid Sotsiaalmeedia
Tallinna Selts - Eha 8, Tallinn. Telefon 660 5344, e-mail ellen.sternhof[at]gmail.com
Järvamaa Selts - Suur-Aia 2-2, Paide. Telefon 385 1104, e-mail jarvamaa[at]redcross.ee
Ida-Virumaa Selts - Vahtra 6, Kohtla-Järve. Telefon 337 3306, e-mail idavirumaa[at]redcross.ee
Narva Selts - Karja 6A, Narva. Telefon 5190 8311, e-mail narva.punanerist[at]neti.ee
Pärnumaa Selts - Kuninga 30A, Pärnu. Telefon 512 2881, e-mail punanerist.parnumaa[at]mail.ee
Tartumaa Selts - Jakobi 19, Tartu. Telefon 742 3247, e-mail info[at]tartupunanerist.org.ee
Läänemaa Selts - Jaama tn. 8A-29, Haapsalu. Telefon 473 7053, e-mail laanemaa[at]redcross.ee
Jõgevamaa Selts - Rohu 6-18, Jõgeva. Telefon 506 2889, e-mail jogevamaaredcross[at]gmail.com
Saaremaa Selts - Lasteaia 12, Kuressaare. Telefon 453 3613, e-mail saaremaa[at]redcross.ee
Valgamaa Selts - J. Kuperjanovi 3A-34, Valga. Telefon 764 3856, e-mail valgamaa[at]redcross.ee
Viljandimaa Selts - Leola 10, Viljandi. Telefon 514 7389, e-mail punanerist[at]hot.ee
Võrumaa Selts - Olevi 23-3, Võru. Telefon 513 3238, e-mail voruredcross[at]hot.ee
Põlvamaa Selts - Aasa 5-6, Põlva. Telefon 5331 6393, e-mail polvamaa.redcross[at]gmail.com
Sillamäe Selts - Viru 7, Sillamäe. Telefon 392 4101, e-mail redcross7[at]hot.ee
Paldiski Selts - Sadama 8, Paldiski. Telefon 674 1050, e-mail paldiskipunanerist[at]rambler.ru
Raplamaa Selts - Mahlamäe 8-3, Rapla. Telefon 489 4120, e-mail raplamaa[at]redcross.ee
Facebook
Jalus
Eesti Punane Rist Facebook Põlvamaa email